خدمات آموزشی

خانه تسهیلگران ایران خدمات آموزشی مختلفی را با رویکرد مشارکتی و با توجه به نیاز مخاطب در حوزه‌های مختلف سازمانی، کسب‌و‌کار، توسعه جامعه محلی و آموزشی طراحی و اجرا می‌کند. مخاطبان این برنامه‌ها می‌توانند کارکنان سازمانها، اعضای انجمن‌ها و سازمانن‌های مردم‌نهاد، معلمان و آموزشگران، رهبران سازمانی یا محلی، فعالان حوزه‌های اجتماعی-محیط‌زیستی، مددکاران اجتماعی، تسهیلگران و … باشند. به عبارتی کلیه افراد علاقه‌مند به حمایت از اهداف و اقدامات گروهی که به دنبال ایجاد تغییرات مثبت، سازنده و پایدار هستند می‌توانند دانش و مهارت‌های خود را با شرکت در برنامه‌های آموزشی خانه تسهیلگران ایران ارتقاء دهند.

تسهیلگری

مهارت‌های تسهیلگری برای ارتقای ارتباط مؤثر، همکاری و دستیابی به هدف در گروه‌ها مهم هستند. تسهیلگران به هدایت بحث‌ها، مدیریت تعارضات، تشویق مشارکت فعال، ایجاد یک محیط امن و پویا کمک می‌کنند. در این دوره آموزشی، شما با طیفی از موضوعات از جمله نقش تسهیلگران، مزایای مهارت‌های تسهیلگری، اصول تسهیلگری، روش‌ها، تکنیک‌ها، ابزارها و سایر مفاهیم مرتبط آشنا خواهید شد.

روش‌ها و ابزارهای مشارکتی (کارگروهی، نیازسنجی، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، حلمسأله، اقدام مشارکتی، ارزشیابی، مستندسازی)

همکاری مؤثر چیزی بیش از توافق یا کارایی هماهنگ است. چالش‌های پیچیده امروزی، تیم‌ها و گروه‌ها را ملزم می‌کند تا ابهامات را بررسی کرده، ایده‌های جسورانه را کشف کنند و روش جدیدی از کار را بپذیرند – روشی که از قدرت دیدگاه‌های متنوع و تفکر خلاق برای دستیابی به راه‌حل‌های واقعاً نوآورانه استفاده می‌کند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم با شرکت در دوره‌های مرتبط با روش‌ها و ابزارهای مشارکتی، مهارت‌هایی را که برای تقویت همکاری خلاق و آزادسازی پتانسیل یک تیم به آن نیاز دارید، به دست آورده یا ارتقاء دهید.

از جمله برنامه‌های آموزشی مرتبط با این بخش، می‌توان به موضوعات کارگروهی، نیازسنجی، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، حل‌مسأله، اقدام مشارکتی، ارزشیابی، مستندسازی اشاره کرد.

ارتباط مؤثر

یادگیری مهارت ارتباطمؤثر می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف زندگی، هم از نظر حرفه‌ای و هم از نظر شخصی کمک کند. اگر می‌خواهید مهارت‌های ارتباطی، همکاری و رهبری خود را برای تأثیرگذاری افزایش دهید، این دوره به شما کمک خواهد کرد که ایده‌های خود را بهتر منتقل کنید و نسبت به سبک ارتباطی خود و دیگران بینشی به‌دست آورید تا در مسیر دستیابی به اهداف گروهی و فردیتان انگیزه‌بخش باشد.

مدیریت تعارض

تعارض و تضاد اجتناب‌ناپذیر هستند و ممکن است در خانواده، محل کار، اجتماع و روابط مختلف رخ دهند، بنابراین مدیریت بهینه آنها بسیار مهم است. چگونه می‌توانید از تعارض‌ها بهره ببرید و آنها را به‌صورت سازنده به گفتگویی مؤثر تغییر دهید؟ در این دوره، شما (یا تیم/ گروه شما) یاد می‌گیرید چگونه بهتر با تضادها برخورد کنید. پس از اتمام دوره، شما قادر خواهید بود به طور مؤثر و با رویکرد حل مسأله‌ با تعارضات برخورد کنید. کسانی که به‌دنبال پیشرفت حرفه‌ای، کسب مهارت یا حتی یک مسیر شغلی جدید هستند، یادگیری مهارت مدیریت و حل‌تعارض می‌تواند منبع ارزشمندی برایشان باشد.

 

کلیه  خدمات آموزشی خانه تسهیلگران ایران بر پایه آندراگوژی و یادگیری اکتشافی در فضایی تعاملی و دربرگیرنده برگزار خواهند شد.  در صورت نیاز به استفاده از این خدمات با ما از طریق ایمیل خانه در ارتباط باشید